Deklaracja dostępności

Europejski Tydzień Kodowania 2021

Certyfikat Doskonałości Tygodnia Kodowania dla naszej szkoły

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zajęcia związane z kodowaniem. Aktywności zostały przeprowadzone w ramach dwóch międzynarodowych projektów eTwinning, realizowanych w języku niemieckim przez uczniów klas 8A i 8B. Wspólnie z partnerami z Niemiec, Grecji i Włoch utworzono aplikacje 360° prezentujące zabytki krajów europejskich. Dodatkowo uczniowie klasy 8B przygotowali okulary gogle VR, za pomocą których będziemy korzystać z przygotowanych aplikacji i poznawać zabytki i ciekawe miejsca w Europie. Z okazji Tygodnia Kodowania odbyło się również spotkanie online z uczniami z Włoch i Grecji.  

Komisja Europejska wyróżniła nasze działania Certyfikatem Doskonałości Tygodnia Kodowania.

"Drodzy Uczestnicy Code Week 4 All,

Jest nam niezmiernie miło poinformować Cię, że udało Ci się ukończyć wyzwanie Code Week 4 All 2020. Chcielibyśmy złożyć Ci najserdeczniejsze gratulacje i podziękować za odegranie znaczącej roli w uczynieniu zeszłorocznej edycji Code Week, najbardziej udaną z dotychczasowych. Wierzymy, że sojusz, który stworzyliście z innymi organizatorami działań jest niezbędny, aby wprowadzić kodowanie do większej liczby uczniów na świecie - i pomogliście nam zbliżyć się do tego celu!

Dziękujemy za pomoc w rozwijaniu umiejętności cyfrowych! Mamy nadzieję, że będziemy mogli ponownie współpracować podczas kolejnej edycji EU Code Week, która odbędzie się w dniach 9-24 października 2022.

Zespół Europejskiego Tygodnia Kodowania”

Więcej informacji na temat realizowanych działań  można znaleźć w zakładce eTwinning. LINK

C.Świebocka