Deklaracja dostępności

Europejska Konferencja Trójkąta Weimarskiego

Internet zagwarantował nam nieograniczony dostęp do informacji z różnych zakątków świata. Za kreację treści odpowiadają już nie tylko dziennikarze, ale w zasadzie wszystkie osoby mające dostęp do sieci. Niestety wiele wiadomości, często tych najbardziej sensacyjnych, mija się z prawdą. Każdy fake news sprzyja dezinformacji. Jak go rozpoznać?

Na zaproszenie Kancelarii Państwa Nadrenii Północnej-Westfalii oraz przedstawicielstwa Unii Europejskiej uczniowie klasy 8B wzięli udział w dyskusji online pt.:

„Nie ma demokracji bez edukacji medialnej...Europejskie perspektywy nauczania młodych ludzi umiejętności korzystania z mediów na przykładzie Trójkąta Weimarskiego „ 

Podczas konferencji uczniowie klasy 8B zaprezentowali grę planszową na temat rozpoznawania fake newsów, która przygotowali w języku niemieckim wspólnie z partnerami projektu.

Ponadto Gaja i Kamil odpowiadali na pytania dotyczące działań w ramach projektu oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu dzieci i młodzieży.

Zaproszenie do udziału w konferencji było wyróżnieniem dla naszej szkoły za wieloletnią współpracę w projektach eTwinning ze szkołami z Niemiec i Francji.

                                                                                                                                                                                                                      C.Świebocka

bab384513_opt

b26fce4d3_opt

b4a5362d3_opt

Konferencja 1