Deklaracja dostępności

Europejskie lekcje języka niemieckiego

W ramach projektu eTwinning „Europäischer Deutschunterricht“ uczniowie klas 8 naszej szkoły już od 12 marca uczestniczą z zaangażowaniem w lekcjach języka niemieckiego online wspólnie z uczniami z Kadczy, Obidzy, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Słowenii  i Grecji.

https://twinspace.etwinning.net/112536/

Lekcje prowadzone są metodą ”odwróconej klasy”. Uczniowie na tydzień przed wspólną lekcją otrzymują zagadnienia oraz przygotowane przez nauczycieli materiały.

W każdy czwartek o godz. 11:00 spotykają się w wirtualnej klasie, przygotowanej w programie Live Webinar. Po wspólnym powitaniu i wyjaśnieniu zagadnień przystępują do rozwiązywania zadań, które najczęściej wykonane są w aplikacjach Deck.Toys, Nearpod, PearDeck czy Quzizz. W lekcjach uczestniczy średnio ok. 80 uczniów i 6 nauczycieli z 6 krajów europejskich. Partnerzy projektu wspierają się w czasie pandemii koronawirusa. Swoje emocje, spostrzeżenia i życzenia zapisują na wirtualnej planszy w aplikacji TingLink.

https://www.thinglink.com/scene/1298335512020385793

Dodatkowo podczas zdalnej edukacji uczniowie kontynuują działania w 6 europejskich projektach, które zostały założone na początku roku szkolnego.

W pierwszym tygodniu maja odbędą się dwa szkolne konkursy z języka niemieckiego:

- Szkolny Konkurs na komiks pt.: „Was hast du während der Corona Zeit zu Hause gemacht?” – czas przeszły Perfekt – klasy 8,

- Szkolny Konkurs na książeczkę interaktywną pt.: „Mein Hobby” – klasy 7.

Regulaminy zostaną umieszczone na dysku do zdalnej  edukacji w poszczególnych klasach.

C.Ś.