Deklaracja dostępności

Kolejne europejskie podium dla naszej szkoły

Po raz czwarty 3 projekty realizowane przez naszych uczniów we współpracy z europejskimi partnerami zostały Laureatami 68. Edycji Konkursu Europejskiego „EUnited – Europa verbindet“ współorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Niemiec oraz Niemieckie Biuro programu eTwinning. W konkursie udział wzięło 2.400 uczniów z 106  szkół pochodzących z 22 krajów.

Działania projektowe odbywały się podczas lekcji języka niemieckiego. Głównym tematem tegorocznego konkursu było bezpieczne wykorzystanie narzędzi TIK oraz rozwój technologii.

Nagrodzone projekty  to:

Projekt klasy 7A „Die Post an unsere Nachbarn“ – przedsięwzięcie realizowane przez cały rok szkolny z uczniami z Francji, Niemiec i Włoch. Podczas zajęć zdalnych odbyło się 5 lekcji online z uczniami ze szkół partnerskich oraz przygotowano wiele materiałów związanych z historią pisma. Projekt został dodatkowo wyróżniony przez Krajowe Biuro eTwinning Krajową Odznaką Jakości.

LINK DO STRONY PROJEKTU  

REZULTATY WSPÓŁPRACY

Projekt klasy 8B „Wer hat DAS entdeckt”  - działania realizowane przez cały rok szkoły wspólnie z uczniami z Niemiec, Grecji oraz Włoch. Aktywności projektowe dotyczyły wynalazków i ich odkrywców. Przedsięwzięcie zostało dodatkowo wyróżnione przez Krajowe Biuro eTwinning Krajową Odznaką Jakości.

LINK DO STRONY PROJEKTU

REZULTATY WSPÓŁPRACY

Projekt klasy 7B „Haus Europa“ – przedsięwzięcie realizowane w drugim półroczu bieżącego roku szkolnego podczas lekcji zdalnych wspólnie z uczniami z Niemiec, Francji, Turcji i Grecji. Projekt jest w trakcie realizacji.

LINK DO STRONY PROJEKTU

Strona konkursu:

https://www.kmk-pad.org/programme/etwinning/auszeichnungen/68-europaeischer-wettbewerb/gewinnerprojekte-68-europaeischer-wettbewerb.html

Ulotka w języku polskim:

https://www.europaeischer-wettbewerb.de/wp-content/uploads/2020/06/Themen-68.-Europ%C3%A4ischer-Wettbewerb_PL.pdf

Wszyscy uczniowie biorący udział w projektach otrzymają dyplomy oraz upominki.

Jury konkursu przyznaje projektom nagrody pieniężne w postaci bonów do sklepu internetowego Amazon.de. Nagroda jest dzielona przez ilość partnerów biorących udział w projekcie.

Łączna kwota bonów przyznanych naszej szkole wynosi 290 Euro i zostanie przeznaczona na pomoce dydaktyczne z języka niemieckiego.

Więcej informacji na temat projektów realizowanych w bieżącym roku szkolnym w zakładce eTwinning.

C.Świebocka