Deklaracja dostępności

„Poznaj Polskę”! Wycieczka do Nowego Wiśnicza oraz Krakowa

Ppp-2

Dnia 08.06. 2022r. dzieci z klas I- III  wraz z opiekunami, pojechały na wycieczkę krajoznawczą, korzystając z projektu „Poznaj Polskę”. Podczas przejazdu, pani przewodnik opowiadała ciekawostki na temat mijanych miejsc, co wzbudziło ciekawość uczniów. 

Po dwóch godzinach jazdy, pojazd dojechał do pierwszej atrakcji, którą było zwiedzanie Zamku w Nowym Wiśniczu ( największym po Wawelu zamku w Małopolsce ) w towarzystwie lokalnego przewodnika. Dzieci poznały historię tego miejsca oraz mogły podziwiać architekturę oraz eksponaty znajdujące się na zamku. Oprócz poznawania uroków tego historycznego miejsca, dzieci wzięły udział w niezwykłych warsztatach. Przeniosły się do czasów, w których alchemia była niezwykłą sztuką. Niemiłą niespodzianką w Nowym Wiśniczu był deszcz, ale dzieci zostały przygotowane na taką ewentualność i z uśmiechem czekały na kolejną atrakcję.

Drugim punktem wycieczki był Kraków. Pogoda dopisała! Dzieci zjadły obiad, a następnie wszyscy udali się na spotkanie z panią przewodnik . Przemierzając ulice Krakowa, dzieci wysłuchały opowieści na temat mijanych miejsc oraz obiektów tego historycznego miasta kierując się w stronę Wawelu. Nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz kupna pamiątek.

Dzieci wróciły do domów po godzinie 19:00, pełne wrażeń, zmęczone ale z uśmiechami na twarzy!

Edyta Miechur