Deklaracja dostępności

Razem na Święta – przedświąteczne akcje Szkolnego Koła Wolontariatu

   W ostatnim tygodniu zajęć dzięki wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu, w naszej szkole można było poczuć prawdziwie świąteczny klimat. Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem  na Święta”.

W ramach akcji został zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym pojawiły się pyszne wypieki wykonane przez wolontariuszy.  Wszystko zostało wcześniej pięknie zapakowane i ozdobione. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów naszej szkoły. Zebrane środki  zostaną przekazane  na cele charytatywne. Dodatkowo uczniowie  wykonali piękne kartki okolicznościowe, mini choinki i świąteczne anioły,  którymi obdarowali   emerytów. Część z nich przekazali na parafialny kiermasz świąteczny.

Przez cały tydzień trwało „Adwentowe czytanie”, które miało na celu umilenie dzieciom z oddziałów „0” i przedszkola, czasu oczekiwania na Boże Narodzenie.  Dzieci otrzymywały różnorodne  zadania do wykonania, między innymi: rebusy, kolorowanki, działania matematyczne itp.

 Wolontariusze sprzedawali również kartki świąteczne dla  Stowarzyszenia Sursum Corda oraz zbierali pieniądze w ramach Góry Grosza.

 Na przerwach odbywało się wielkie łączenie „Łańcucha Życzliwości”, który pięknie ozdobił  górny korytarz szkoły.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy  nas wspierali i aktywnie uczestniczyli w szkolnych akcjach.

                                                                                Dziękujemy!