Deklaracja dostępności

Relacja z wycieczki do OGRODÓW SENSORYCZNYCH

     10 czerwca 2022 r uczniowie klas: II a, II b, III a mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Ogrodów Sensorycznych w Muszynie.

Głównym celem wyjazdu była wizyta w Ogrodach Sensorycznych – Ogrodach Zmysłów w Muszynie. To piękne i odprężające miejsce, gdzie można zrelaksować się oraz wszelkimi zmysłami chłonąć naturę. To bez wątpienia – spacer i rekreacja połączone
z oddziaływaniem na wszystkie zmysły.  Było tam czym zainteresować uczniów!  Teren ogrodów sensorycznych w Muszynie jest ogromny!

 Zmysłów są podzielone na strefy zmysłowe: ogród zapachu, ogród smaku, ogród dźwięku oraz strefa dotykowa- zapachowa. Z 11 metrowej wieży widokowej dzieci podziwiały cały ogród oraz krajobraz Muszyny. Świetnie bawiły się też przy okazałej fontannie w ogrodzie Czterech Pór Roku, W ogrodzie zapachu uczestnicy mogli rozkoszować się zapachami m.in. świerków, jodeł, lilii oraz kuchennych przypraw takich jak: tymianek, mięta, szałwia itp. Wędrując alejkami ogrodów mieliśmy okazję wykorzystać wszystkie zmysły: np. poprzez intensywne zapachy czy różnorodne faktury roślin czy kwiatów. Następnie udaliśmy się na spacer alejkami Ogrodów Magicznych, których atrakcją są figury z piaskowca przedstawiające bogów i muzy greckie. Byliśmy również w Ogrodzie Baśni i Legend w którym znajdowały się m.in. chatka czarownicy, zielarki, młynarza, mieszczki.

Na zakończenie wycieczki, odbyliśmy spacer  po parku Zapopradzie na dole wzniesienia, przy rzece Poprad.  Właśnie tam kolejnymi atrakcjami były stawy z kolorowymi rybkami oraz kaczkami, altanki, ławeczki, a także zagroda z alpakami, ogród antyczny
z rzeźbami muz, ogród nowoczesny,  fontanna oraz piękne, zielone rzeźby zwierząt z kwiatów.

Zwiedziliśmy również znajdujące się tam mini zoo.