Deklaracja dostępności

Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

Dnia 21 kwietnia  2023 roku uczniowie klasy VIc przygotowali i przedstawili apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Był on skierowany do ich kolegów i koleżanek  z klas  I – VI. Celem apelu było uświadomienie uczniom, jak działalność człowieka wpływa na degradację środowiska, a co za tym idzie niszczenie naszej planety - Ziemi. Poprzez krótkie inscenizacje i wiersze uświadomiono oglądającym, że dbanie o czystość wód, walka o czyste lasy, podwórka, drogi i place zabaw niosą same korzyści. Inscenizację uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi.

W drugiej części apelu mogliśmy podziwiać ekologiczny pokaz mody pt. Odzież podwójnie użyteczna. W trakcie tego pokazu uczniowie zaprezentowali stroje wykonane z różnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych.

Stroje były niepowtarzalne. Modele profesjonalnie prezentowali swoje kreacje na tle muzyki. Pokaz ten był okazją do doskonałej zabawy. Występ ten bardzo spodobał się społeczności uczniowskiej i został nagrodzony gromkimi brawami.