Deklaracja dostępności

Tabliczka mnożenia górą!

W dniu 7.10.2022 roku w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jednym z lokalnych organizatorów tego święta. Akcja rozpoczęła się Szkolnym Konkursem Plastycznym,  który zakończył się 4 października 2022 roku. Komisja wyłoniła 4 najlepsze  prace, które agitowały do utrwalenia tabliczki mnożenia lub w ciekawy sposób ją prezentowały. Te plakaty posłużyły do dekoracji Szkoły.

 

Zwycięzcami konkursu są:

I miejsce: Wojciech Groński

II miejsce: Eunika Fałowska

III miejsce: Filip Mróz  

Wyróżnienie: Piotr Faron

 

 

W dniu obchodów święta klasy czwarte wzięły udział w Klasowych Konkursach Tabliczki Mnożenia. Wszystkie oddziały zmagały się z tabliczką mnożenia w trakcie egzaminu on-line udostępnionego przez globalnych organizatorów. Uczniowie mogli również przystąpić do egzaminu przeprowadzanego na korytarzu Szkoły przez powołaną do tego komisję. Każda osoba, która pozytywnie zaliczyła egzamin, nagradzana była imiennym certyfikatem, który upoważniał do otrzymania oceny bardzo dobrej z matematyki za aktywność. Jak się okazało, do komisji egzaminacyjnej ustawiały się ogromne kolejki, a większość uczniów bezbłędnie odpowiadała na pytania. Równolegle, na podwórku szkolnym, utworzono ogromną tabliczkę mnożenia, a każdy kto chciał,  mógł uzupełniać jej poszczególne pola.

            Emocje udzielały się wszystkim, a zainteresowanie tym wydarzeniem było ogromne! Mamy nadzieję, że za rok uczniowie tak samo wykażą się wiedzą i zaangażowaniem.

 

Organizatorzy:

Teresa Ligas

Maria Obrzud

Matra Górska

Małgorzata Żuchowicz