Deklaracja dostępności

Wycieczka klas młodszych do Krakowa

   W dniu 30 maja 2022 r. uczniowie klas: I a, I b, II a i II b  uczestniczyli  w wycieczce do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od długiego spaceru po ZOO. Jego celem  było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu wspólnie z kolegami. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wiele wrażeń i  radości. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość karmienia zwierzaków, którym pod nadzorem opiekunów podawały określone porcje jedzenia.

Następnie przejechaliśmy autokarem pod Wzgórze Wawelskie. Stamtąd  udaliśmy się pieszo na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki, Sukiennice uważnie słuchając informacji, które przekazywał nam przewodnik. Dzieci miały okazję być pod oknem papieskim, a także wysłuchać hejnału, po zakończeniu którego z radością i podziękowaniem pomachały hejnaliście.

Potem udaliśmy się na dziedziniec na Wawelu. Szczególnym wydarzeniem dla uczniów było zejście do podziemia zamku i podziwianie Smoczej Jamy.

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała nam wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy. Była ona dużym przeżyciem zwłaszcza dla wszystkich uczniów. Wyjazd ten okazał się nie tylko wyprawą krajoznawczą, ale też piękną lekcją historii Polski. Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci o Krakowie, dostarczyła ciekawych wrażeń i z pewnością będą miały co wspominać.

Nauka w takiej formie pozwoliła nam w łatwiejszy i ciekawszy sposób przyswoić sobie wiele informacji z historii. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę.

Etapem kończącym było zakupienie pamiątek, wspólny posiłek na Bulwarach Wiślanych i chwila oddechu. Po krótkim odpoczynku wszyscy udaliśmy się do autokaru, którym szczęśliwie wróciliśmy do domu.